Podstawowe informacje na temat spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) jest to państwo arabskie położone nad Zatoką Perską i Osmańską na Bliskim Wschodzie. Zjednoczone Emiraty Arabskie składają się z siedmiu emiratów (emirat to islamskie państwo lub prowincja, którego panujący władca nosi tytuł emira. Odpowiednik zachodnioeuropejskiego księstwa): Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Zjednoczone Emiraty Arabskie graniczą z Arabią Saudyjską i Omanem.Kraj należy do szybko rozwijających się i najbogatszych państw Azji Zachodniej. Od powstania kraju przez dłuższy czas najwięcej dochodów przynosiła ropa naftowa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo, w którym nie ma podatków ani ceł. Wszystkie publiczne środki pochodzą z przedsięwzięć realizowanych przez rząd. Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) należą do tych nielicznych państw świata, których poziom zamożności pozwala na rezygnację z poboru podatków. Spółki zarejestrowane w ZEA są wolne od obciążeń zarówno podatkami dochodowymi, jak i obrotowymi.

Spółka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W przypadku osoby mającej miejsce zamieszkania w Polsce, jeżeli osoba ta osiąga dochód lub posiada majątek, który zgodnie z postanowieniami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z ZEA może być opodatkowany w ZEA, to Polska zwolni taki dochód lub majątek z opodatkowania.

Jeśli interesuje Cię rejestracja spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bądź też w innej lokalizacji, masz pytanie co do tej lub innej lokalizacji – skontaktuj się z nami. Pomożemy.