Liechtenstein - rejestracja spółki w Liechtensteinie

Podstawowe informacje na temat spółki w Liechtensteinie

Liechtenstein, Księstwo Liechtenstein to małe górskie państwo w Europie Zachodniej, leżące pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Główną rzeką jest Ren, a stolicą Vaduz. Liechtenstein jest krajem podwójnie śródlądowym. Nie należy do Unii Europejskiej, za to należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Liechtenstein pod względem politycznym jest monarchią konstytucyjną z księciem na stanowisku głowy Państwa. (Książę Hans-Adam II jest szóstym najbardziej majętnym monarchą na świecie) oraz parlamentem wybieranym w demokratycznych wyborach.

Liechtenstein położony jest nad górnym Renem, w Alpach. Cała granica zachodnia państwa przebiega wzdłuż biegu Renu, wschodnia zaś wyznaczana jest przez łańcuchy alpejskie. Najwyższym szczytem Liechtensteinu jest Grauspitz o wysokości 2599 m n.p.m.

Położenie geograficzne Liechtensteinu, wraz z umiejętnie prowadzoną polityką zagraniczna, wysoce wolnorynkowa gospodarka, minimalne podatki nakładane na rezydentów i stabilny system prawny Liechtensteinu, sprawiają, że lokalizacja ta stała się znanym na świecie „rajem korporacyjnym”.

Bliskie więzi Liechtensteinu ze Szwajcarią w połączeniu z członkostwem w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) stwarzają do działania biznesu międzynarodowego i szeroko rozumianych usług finansowych, bankowych, ubezpieczeniowych oraz inwestycyjnych szerokie pole do działania.

Liechtenstein jest jednym z najbogatszych państw świata. Produkt krajowy brutto na 1 mieszkańca wynosi 141,1 tys. dolarów amerykańskich (2008).

Spółka w Liechtensteinie

Liechtenstein ze względu na niskie podatki oraz liberalną politykę względem depozytów bankowych, jest uważany za jeden z niewielu rajów podatkowych na terenie Europy. W Liechtensteinie mają swoją siedzibę liczne firmy zagraniczne i towarzystwa finansowe. Znajduje się ich tam ok. 80 000. Również przez polskie prawo państwo to jest traktowane jako jedno z czterdziestu, w których stosowana jest szkodliwa konkurencja podatkowa.

Jeśli interesuje Cię rejestracja spółki w Liechtensteinie bądź też w innej lokalizacji, masz pytanie co do tej lub innej lokalizacji – skontaktuj się z nami. Pomożemy. Więcej o Liechtensteinie można poczytać tutaj.