Dokument Certificate of Good Standing zwany także „Certificate of Existence” lub „Certificate of Authorization” to urzędowy dokument potwierdzający, że spółka wywiązuje się ze wszystkich formalnych obowiązków i jest w pełni funkcjonalna. Certificate of Good Standing potwierdza, że spółka:

  • Terminowo dokonuje płatności urzędowych (wszelkiego rodzaju opłąty licencyjne, opłaty urzędowe, franchise tax)
  • Złożyła w terminie raport roczny (Annual Report)
  • Zapłaciła wszystkie podatki lokalne

Dokument Certificate of Good Standing  zazwyczaj życzą sobie banki przed podejmowaniem decyzji kredytowej, firmy leasingowe, partnerzy biznesowi, kontrahenci itd. Wymagany jest także przy odnawianiu licencji i zezwoleń. Jest to także ważny dokument przy sprzedaży spółki.

Informacje prezentowane na niniejszej stronie oraz zdobyte za pośrednictwem niniejszej strony nie stanowią ani oferty w myśl przepisów KC ani też nie powinny być brane za doradztwo podatkowe/prawne. Skomplikowany system podatkowy sprawia, że każda sprawa powinna zostać zbadana indywidualnie przez doradcę podatkowego a informacje zaczerpnięte z internetu nie powinny być podstawą decyzji biznesowych. Ani nasza spółka ani współpracująca korporacja prawna nie świadczy usług w zakresie szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej czy doradztwa podatkowego lub prawnego. Wszystkie kroki powinny być skonsultowane z własnym księgowym/prawnikiem.